انتخاب دامنه مناسب

نحوه انتخاب دامنه مناسب

[three_fourth last=”no” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” hover_type=”none” link=”” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”” padding=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”” animation_direction=”” animation_speed=”0.1″ animation_offset=”” class=”” id=””][fusion_text]

انتخاب دامنه مناسب :

در این قسمت از مقاله دامنه برآنیم تا مطالب کلیدی که در انتخاب نام دامنه مناسب تاثیر به سزایی دارند را با شما خوانندگان محترم در میان بگذاریم.

اولین نکته ای که در انتخاب نام دامنه مناسب باید مورد توجه قرار دهید این است که نام دامنه ی انتخابی شما باید همزمان هم خصوصیات کاری شما را در بر بگیرد و هم به آسانی در حافظه مخاطب ماندگار شود.

برای انتخاب یک  دامنه مناسب به نکات زیر توجه کنید:

  1. بهتر است که یک نام کوتاه انتخاب کنید که به راحتی تایپ شود و به راحتی هم در ذهن بماند.
  2. نام دامنه ی شما باید از ۳ کاراکتر بیشتر بوده و می تواند شامل حروف الفبا،اعداد و – باشد اما استفاده از فاصله بین دوکلمه دامنه مناسب را برای شما به ارمغان نمی آورد.
  3. انتخاب شکل جمع کلمات در صورتی که با حیطه کاری شما هماهنگ باشد بسیار هوشمندانه خواهد بود به طور مثال اگر قطار های اسباب بازی می فروشید بهتر است به جای toytrains.com ، toytrain.com را انتخاب کنید.
  4. – از کلمه هایی که هجی مشکلی دارند استفاده نکنید. به عبارتی کلمه هایی که بصورت متفاوت در بقیه کشورها هجی می شوند انتخاب دامنه مناسبی نخواهندبود . برای مثال ColorChart.com ممکن است برای کسانی که در بعضی از نقاط دیگر آمریکا زندگی می کنند بصورت ColourChart.com باشد.
  5. به خاطر داشته باشید که شما مالک نام دامنه خود نیستید. شما فقط برای مدت زمان محدودی این نام را اجاره می کنید. مواظب باشید نام دامنه تان منقضی نشود یا اینکه ممکن است رقبای شما آن را از چنگ شما در بیاورند.
  6. اگر محصولات یا خدماتتان را برای مصرف کننده های یک کشور خاص بازار یابی می کنید ، حتما از دامنه های top-level آن کشور که متناسب با حیطه کاری شما می باشند، استفاده کنید.

مثلا اگر خرده فروشی محصولی درنیوزلند انجام می دهید از دامنه های nz. و درایران ازدامنه های ir. استفاده کنید. این به شناخت محلی بودن سایت شما خیلی کمک خواهد کرد. از طرف دیگر اگر محصولات یا سرویسهای خود را می خواهید جهانی بازاریابی کنید، com. دامنه مناسب کار شما می باشد

  1. تا جایی که ممکن است از کلماتی که از لحاظ املایی ممکن است برای مخاطب ایجاد سردرگمی کنند استفاده نکنید.به طور مثال استفاده از نام هایی که تشدید دارند مخاطب را در درج نام سایت دچار سردرگمی می کند.

نکات مطرح شده مطالبی هستند که در انتخاب دامنه مناسب اهمیت زیادی دارند امیدواریم که این نکات راهنمای شما باشند.

برخط نگاران ، همراه همیشگی شما در دنیای آنلاین

[/fusion_text][/three_fourth][one_fourth last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” hover_type=”none” link=”” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”” padding=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”” animation_direction=”” animation_speed=”0.1″ animation_offset=”” class=”” id=””][imageframe lightbox=”no” gallery_id=”” lightbox_image=”” style_type=”none” hover_type=”liftup” bordercolor=”” bordersize=”0px” borderradius=”0″ stylecolor=”” align=”none” link=”” linktarget=”_self” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ animation_offset=”” hide_on_mobile=”no” class=”” id=””] [/imageframe][/one_fourth]

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *