مراحل اجرای طراحی سایت
مرحله اول : دریافت اطلاعات اولیه، نظرات و پیشنهادات مد نظر کارفرما در خصوص طراحی موضوع قرارداد.

مرحله دوم : طراحی اولیه موضوع طراحی قرارداد توسط طراح و ارائه به کارفرما.

مرحله سوم : تایید طرح اولیه ارائه شده و یا اعمال نظر کارفرما در خصوص طرح ارائه شده .

مرحله چهارم : اعمال تغییرات احتمالی کارفرما بر روی طرح اولیه ارائه شده توسط طراح و تایید نهایی طراحی اولیه.

مرحله پنجم : تحویل کلیه اطلاعات تکمیلی (از قبیل متون، تصاویر، نمونه کارها،لوگو و …) مورد نیاز طراحی توسط کارفرما.

مرحله ششم : تکمیل و تحویل نهایی موضوع قرارداد بر روی هاست و دامنه کارفرما، ارائه نام کاربری و رمز عبور کنترل پنل وبسایت به نماینده کارفرما، برگزاری یک جلسه آموزشی حضوری و ارائه فایل های آموزشی نحوه کار با سایت به کارفرما و تصویه نهایی مبلغ قرار داد.

مرحله هفتم : دریافت نسخه قرارداد کارفرما و آرشیو آن.

خدمات پشتیبانی
۶-۱: خدمات پشتیبانی فنی به مدت درج شده در طرح انتخابی توسط کارفرما در ماده ۱ بوده و شروع آن از تاریخ پرداخت کل وجه قرار داد انجام میگردد.

۶-۲: خدمات پشتیبانی فنی شامل رفع هرگونه نقص در عملکرد صحیح موارد مندرج در ماده ۱ همین قرارداد است.

۶-۳: مجری به مدت درج شده در طرح انتخابی پس از تحویل کامل، پشتیبانی سایت شامل اشکالات فنی،نرم افزاری و منطقی را بعهده می‌گیرد. بدیهی است این پشتیبانی شامل مواردی از قبیل تغییر در طراحی و ساختار گرافیکی و ظاهری سایت و یا کم و زیاد کردن ماژولهای موضوع قرارداد نبوده و در صورت درخواست کارفرما، بصورت جداگانه صورتحساب جداگانه صادر خواهد شد.

۶-۴: خدمات مربوط به پشتیبانی هاست و دامنه مانند تهیه بکاپ ،تنظیمات وب میل ها و … تنها در صورتی برعهده مجری میباشد که از هاستینگ مورد تایید مجری (که توسط ایشان ارائه میشود) استفاده شود و مجری هیچ مسئولیتی در قبال مشکلات پیش آمده ناشی از استفاده کارفرما از هاستینگ های متفرقه ندارد.

۶-۵: بدیهی است مواردی مانند بارگذاری محصولات در سایت های فروشگاهی و یا اخبار در سایت های خبری مشمول خدمات پیشفرض پشتیبانی نبوده و انجام این امور با پرداخت هزینه ای جداگانه از طرف کارفرما ممکن میباشد.

۶-۶: مجری تنها مسئولیت رفع نقص مواردی را برعهده میگیرد که نقص مذکور از سوی او باشد و چنانچه کارفرما با نصب افزونه، نوشتن قطعه کد، بارگذاری اطلاعات و کدهای مخرب، استفاده از نرم افزارها و بدافزارهای مخرب و … خود باعث ایجاد مشکل فنی در سایت شود، مسئولیت نقص های ایجاد شده برعهده ایشان بوده و مجری هیچ مسئولیتی در قبال مشکلات پیش آمده ندارد بدیهی است که رفع این مشکلات توسط مجری شامل هزینه های جداگانه میباشد.

۶-۷: هزینه بروزرسانی سیستم، تمدید سالیانه هاست ،دامنه و … با پرداخت ۲۰ درصد مبلغ کل قرارداد توسط کارفرما به مدت یک سال شمسی قابل تمدید است.

تبصره: هزینه بروزرسانی سیستم،تمدید هاست و دامنه و … که در بند ۶-۷ آمده ،بنابر شرایط تغییر تورم و نوسانات نرخ دلار امکان تغییر دارد و تعیین قیمت نهایی آن برای هر سال برعهده مجری میباشد.

تعهدات مجری
۷-۱: مجری متعهد میگردد در صورت دریافت کلیه داده ها و موارد مورد نیاز در طراحی ، موضوع قرارداد را حداکثر در مدت زمان ذکر شده در بند مدت قرارداد به کارفرما تحویل نماید.
۷-۲: مجری متعهد میگردد مطابق مرحله دوم ،طرحی از صفحه اصلی را به کارفرما تحویل نماید. در صورت عدم تایید طرح و منصرف شدن کارفرما از ادامه همکاری(تا مرحله دوم)، مبلغ پیش پرداخت که معادل ۳۰% از مبلغ کل قرارداد است را به عنوان حق الزحمه مجری در نظر گرفته و قرارداد فسخ خواهد شد. بدیهی است در صورت انصراف از همکاری توسط کارفرما، هیچ گونه فایل یا عکس از طراحی های انجام شده در اختیار کارفرما قرار نخواهد گرفت و کارفرما حق هیچگونه استفاده از ایده ها و طرحهای ارائه شده توسط مجری را ندارد.
۷-۳: کلیه اطلاعاتى که توسط کارفرما به عنوان اطلاعات محرمانه در اختیار مجری قرار میگیرد از سوی مجری محرمانه تلقی میگردد و مجری موظف به حفظ و نگهدارى اطلاعات داده شده بوده و حق انتقال به غیر را ندارد.
۷-۴: مجری متعهد میگردد کلیه آموزش های لازم در خصوص بخش کنترلی سایت را طی یک جلسه یک ساعته به نماینده کارفرما ارائه نماید.
۷-۵: مجری متعهد میگردد نام کاربری ، رمز عبور و فایل های آموزش کارکرد بخش کنترلی سایت را پس از تسویه کامل مبلغ قرارداد تنها در اختیار نماینده کارفرما قراردهد.
۷-۶: نحوه اجرا و برنامه نویسی وب سایت به صلاحدید مجری میباشد و کارفرما در نهایت باید خروجی صحیح و بدون هیچگونه ایرادی را دریافت نماید.
۷-۷: مجری متعهد میگردد، در صورت دریافت درخواست کتبی یا شفاهی کارفرما مبنی بر افزایش تعداد صفحات وب سایت و یا افزودن امکاناتی که در حین عقد قرارداد در نظر گرفته نشده و در بند موضوع قرارداد ذکر نگردیده، دستورات کارفرما را در صورت صلاحدید اجرا نموده و صورت حساب مجزا در این خصوص به کارفرما ارائه نماید. بدیهی است با توجه به وجود سیستم برآورد آنلاین هزینه طراحی سایت، کارفرما از هزینه هر یک از درخواست های خود مطلع محسوب میگردد و ملزم به پرداخت صورت حساب الحاقی می باشد.

۷-۸: مجری متعهد میگردد در جهت امر مشتری مداری چنانچه کارفرما به دلیل مشغله زیاد قادر به ارائه تمامی اطلاعات تکمیلی بیان شده در مرحله پنجم ماده پنج در زمان مقرر نباشد، طرح را در زمان تعیین شده در ماده چهار تکمیل کرده و تحویل دهد و در مدت زمان پشتیبانی ،اطلاعات مذکور را از کارفرما دریافت کرده و بدون دریافت هزینه اضافی در طرح وارد کند.
تعهدات کارفرما
۸-۱: کارفرما متعهد میگردد کلیه اطلاعات مورد نیاز طراحی را در اختیار طراح قراردهد. بدیهی است در صورت عدم تحویل اطلاعات و تصاویر صحیح مورد نیاز در طراحی ، مجری هیچگونه مسئولیتی در خصوص تحویل به موقع موضوع قرارداد در مدت زمان ذکر شده در ماده ۴ بر عهده نخواهد داشت.
۸-۲: مجری حق دارد طراحى و اجراى اثر خود را در محل مناسب به طریقى که به اصل طرح آسیب وارد نگردد امضاء نماید. به کاربردن سایت، تلفن و یا سایر اطلاعات توسط طراح گرافیک در کنار امضاء نیاز به تایید کارفرما در متن قرارداد را نخواهد داشت.
۸-۳: چنانچه بعد از تایید نهایی که به تایید طرفین قرارداد رسیده است و در حال اجرا میباشد، کارفرما انجام تغییراتى را در نمونه نهایی درخواست نماید، ملزم به پرداخت هزینه اى مرتبط بر انجام تغییرات که توسط مجری اعلام میگردد میباشد.
۸-۴: چنانچه کارفرما پس از تایید اولیه طرح ، قرارداد را در هر مرحله ای بعد از مرحله دوم فسخ نماید، ملزم به پرداخت مبلغ کل قرارداد مندرج در بند مبلغ حق الزحمه قرارداد به مجری خواهد بود.
۸-۵: حداکثر فرصت اعلام نظر نماینده کارفرما در خصوص تایید طرح های ارائه شده در مرحله سوم مندرج در بند مراحل اجرای موضوع قرارداد، دو روز کاری می باشد. بدیهی است عدم اعلام نظر کتبی در مهلت اشاره شده به معنی تایید آن مرحله خواهد بود. ضمنا حداکثر میزان اعمال تغییرات در مرحله سوم مندرج در بند مراحل اجرای موضوع قرارداد ۱۵% میباشد
۸-۶: کارفرما متعهد است نسبت به پرداخت به موقع مبلغ قرارداد مطابق ماده دو قرارداد، به مجری اقدام نماید.در صورت عدم پرداخت به موقع مبالغ قرارداد، امکان فسخ قرارداد توسط مجری به صورت یکطرفه میسر می باشد و کار فرما هیچگونه ادعایی نسبت به فعالیت های انجام شده و مبالغ پرداخت شده ندارد.

۸-۷: اجرای پروژه تنها برروی هاست مجری انجام می پذیرد .مجری هیچگونه تعهدی نسبت به انتقال سایت طراحی شده به هاست دیگری را ندارد. همچنین امکان دسترسی به فایل های برنامه نویسی سایت بر روی هاست برای کار فرما میسر نیست.

۸-۸: در صورت عدم تمدید سالیانه طرح به قیمت ۲۰ درصد کل قیمت فاکتور توسط کار فرما ،هیچگونه مسئولیتی نسبت به حفظ و نگهداری اطلاعات سایت بر عهده مجری نبوده و کارفرما نیز ادعایی در این خصوص ندارد.

۸-۹: پرداخت کلیه کسورات قانونی مبلغ قرارداد بر عهده کارفرما میباشد و مبلغ قرارداد به صورت خالص به مجری پرداخت میگردد و کارفرما موظف به تحویل کلیه اسناد پرداختی به مجری می باشد.
۸-۱۰: کارفرما موظف است در حفاظت از کلیه اطلاعات امنیتی وب سایت که در اختیار نماینده آن قرار میگیرد کوشا باشد. در صورتی که نام کاربری و رمز عبور وب سایت در اختیار افراد غیر قرارگیرد) به هر نحوی – مانند نرم افزار های Keylogger ،عدم رعایت نکات امنیتی و ( … طراح مسئولیتی در این خصوص بر عهده نخواهد داشت.

 معیار پذیرش
عدم وجود مغایرت عملکرد سایت با اطلاعات داده شده می باشد.
فسخ قرارداد
قرار داد از نوع لازم تلقی شده و تنها در مورد زیر قابل فسخ می باشد.
۹-۱: قصور در پرداخت به موقع توسط کارفرما که به موجب آن، قرار داد می تواند از سوی مجری فسخ و کارفرما موظف به پرداخت تمام مبلغ کار انجام شده توسط مجری به اضافه خسارات احتمالی حاصله به مجری می باشد.
۹-۲:  قصور مجری در تحویل به هنگام کار. که در این صورت قرارداد می تواند از سوی کارفرما فسخ شود به شرط آن که کلیه هزینه کار انجام شده از سوی کارفرما با کسر خسارات احتمالی به مجری پرداخت شود و در مقابل مجری نیز موظف به تحویل کلیه اطلاعات و کارهای انجام شده به کارفرما می باشد.
۹-۳: توافق طرفین قرار داد.

۹-۴: مجری میتواند در صورت تشخیص مغایرت طرح و کارفرما با اصول و قوانین جمهوری اسلامی ایران و همچنین مغایرت با اصول و خط مشی خود ، در هر مرحله از کار قرارداد را فسخ کرده در اینصورت ملزم به بازپرداخت تمامی هزینه های دریافتی از کارفرما میباشد.

تبصره: فسخ قرار داد با اخطار کتبی یک هفته ای از سوی طرفین ممکن خواهد بود.